Нд. Тра 22nd, 2022

Путін через 20 років розповів, як дав наказ захопити аеродром під Пріштіною: “Буде чим торгуватися”

1 min read

Президент РФ Володимир Путін розповів, як наказав військам РФ захопити аеродром під Пріштіною в 1999 році при військовій операції в Косово. Він визнав, що об’єкт йому потрібен був для “торгівлі”.

Фрагмент інтерв’ю Путіна був показаний в програмі на одному з державних каналів РФ.

Зведений батальйон ВДВ ЗС Росії здійснив марш-кидок в Косово в ніч на 12 червня 1999 року. Тоді Путін вже був при владі в РФ, займаючи пост секретаря Радбезу Росії.

За словами Путіна, ідею про захоплення аеродрому під Пріштіною йому подав тодішній начальник Генштабу Анатолій Квашинін.

“Він мені сказав, що є така ідея захопити аеропорт”, – повідомив президент РФ. Він тоді поцікавився у військового, навіщо Росії той об’єкт.

“Якщо нам доведеться звідти колись піти, буде чим торгуватися”, – відкрито озвучив мотиви Путін. Він уточнив, що дав генералу добро на операцію.

Історія 20-річної давності перегукується з російською агресією на Донбасі, яка відбувається зараз. Вона показує спосіб мислення незмінного вищого керівництва РФ.

На думку ряду експертів, окупація на Донбасі могла статися з тієї ж причини, що і захоплення аеродрому в Косово. Неодноразово озвучувалися версії, що Москва може “обміняти” Донбас на визнання анексії Криму. Київ категорично проти такого сценарію.

Джерело

Залишити відповідь

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .