Нд. Тра 22nd, 2022

Відео. В Україні активізували роботу над легким ударним гелікоптером

1 min read

Роботи над створенням легкого ударного гелікоптера для українського війська активізовано у рамках спільного рішення між Міністерством оборони України та “Мотор Січ”.

Відповідно до програми, фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки спільно із “Мотор Січ” створили спеціальний гелікоптер-лабораторію для оцінки конструктивних та технічних рішень, які допоможуть у створенні нового гелікоптеру.

Польоти цієї лабораторії, створеної на базі модернізованого Мі-2, зафільмувала агенція Defense Express на одному з військових полігонів Збройних Сил України.

Спеціально для оцінки всіх параметрів польоту, починаючи від аеродинамічного спротиву озброєння до впливу порохових газів на роботу двигуна, весь гелікоптер “всіяно” сенсорами, які дозволяють зафіксувати всі необхідні параметри.

А для оцінки реального використання підвісного озброєння на гелікоптер були встановлені спеціальні ферми для розміщення зброї та підвісних контейнерів у різних конфігураціях, а також симуляторів лобового спротиву.

Базою для лабораторії став Мі-2МСБ від “Мотор Січ”, який, у порівнянні із базовою версію, отримав потужніші українські двигуни АІ-450М-Б, редуктор власного виробництва, сучаснішу авіоніку, системи навігації, зв’язку, тощо.

Додамо, що силами “Мотор Січ” опрацьовано та серійно виготовляється весь основний обсяг комплектуючих по силовій установці, паливній системі та льотному обладнанню. Окрім того, на цьому запорізькому підприємстві на фінальних етапах знаходиться освоєння виготовлення лопастей.

Враховуючи напрацювання інших вітчизняних підприємств у системах наведення, повітряної зброї, авіоніці та інших системах, одним з небагатьох питань залишається фюзеляж. У будь-якому разі, можливість створення українського ударного легкого гелікоптера поступово отримує чіткі обриси.

Один з прикладів легкого ударного вертольота – Boeing AH-6

Саме такий гелікоптер може зайняти зараз абсолютно пусту нішу бойових та розвідувальних легких гелікоптерів в українському війську, яку в арміях інших країн світу займають такі зразки, як Boeing AH-6, Bell OH-58 Kiowa, Bell ARH-70 та інші.

Джерело

Залишити відповідь

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .